ZKS Ferrum

Zakład Konstrukcji Spawanych FERRUM S.A. jest firmą, której początki sięgają roku 1874, kiedy to powstała Huta FERRUM. Od początku istnienia Huty FERRUM formowały się zalążki wydziału konstrukcyjnego wytwarzającego początkowo elementy konstrukcji mostowych oraz wyroby żelazne i blaszane. Już na początku ubiegłego wieku, poza „szlagierem eksportowym” tamtych lat - rurami dla elektrowni wodnych - produkowano zbiorniki, cysterny, kompletne piece obrotowe i młyny dla cementowni, warniki i walczaki.

Początek istnienia Zakładu Konstrukcji Spawanych jako samodzielnego podmiotu datuje się na 1 stycznia 2002 r., kiedy to został wydzielony wydział konstrukcji spawanych z Huty FERRUM. Od początku istnienia ZKS jest prężnie rozwijającą się firmą, która znakomicie wkomponowała się w okres największego wzrostu gospodarczego w Polsce. ZKS stał się sprawnie i skutecznie zarządzaną firmą, która łączy nowoczesność z ponad 100-letnią tradycją.

Obecny park maszynowy budzi uznanie nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski, czego dowodem jest rosnąca liczba kontaktów międzynarodowych. Dowodem postępujących ciągle zmian jest przekształcenie formy własności w 2008 r. ze spółki
z ograniczoną odpowiedzialnościa w spółkę akcyjną.

Spółka posiada wdrożony system zarządzania jakością wg EN ISO 9001:2000 potwierdzony certyfikatem TÜV Nord Cert GmbH oraz szereg certyfikatów takich towarzystw klasyfikacyjnych i jednostek certyfikujących jak : UDT, TÜV NORD, TÜV RHEINLAND, SLV, Lloyd’s Register.

UŻYWANY MODUŁ: 3XMACHINING

Mapa

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

captcha