SpaceMouse Wireless

Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszą na świecie

mysz 3D (manipulator 3D) firmy 3D Connexion.

Jest to urządzenie, które pozwala na dużo wygodniejsze korzystanie z programów graficznych 3D, i – jak twierdzą jego użytkownicy – jest jednym z „tych małych gadżetów” bez których nie można sobie później wyobrazić efektywnej pracy, jeśli spróbuje się tego choć raz.

Urządzenie znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność operowania obrazem 3D na ekranie komputera. Z pewnością będzie pomocne dla specjalistów pracujących w branżach takich jak inżynieria, projektowanie, sztuka, animacje, architektura czy wizualizacje. Dzięki temu manipulatorowi 3D możliwa jest precyzyjna nawigacja modelami i widokami w przestrzeni 3D, wspierana przez sześciostopniową swobodę ruchu. Tym co wyróżnia ten manipulator 3D Connexion na tle pozostałych produktów, jest możliwość pracy bezprzewodowej, co dla wielu użytkowników będzie sporym ułatwieniem i wygodą, pozwalającą chociażby zachować porządek na stanowisku pracy i uniknąć plątaniny kabli.

Obsługa urządzenia jest wygodna i cechuje ją wysoka ergonomia, między innymi za sprawą obniżonego środka ciężkości, co wpływa na pewność i precyzję wykonywanych ruchów, oraz dwóch programowalnych przycisków, pozwalających na przypisanie do każdego z nich czterech funkcji aktualnie używanego oprogramowania. Wbudowany akumulator pozwala pracować przez miesiąc na jednym naładowaniu, a powtórne, pełne naładowanie baterii trwa dwie godziny. Urządzenie informuje także o niskim poziomie naładowania przy 10% i 4% stanu akumulatora. Ponadto w tej myszy 3D zastosowano czujnik, który wykrywa ciepło ludzkiej ręki i aktywuje urządzenie wtedy, gdy jest używane, co pozwala w znacznym stopniu oszczędzać akumulator. Zasięg urządzenia to 10m, a jeden odbiornik, podłączony do portu USB, może obsługiwać do 6 urządzeń na raz.

Urządzenie może współpracować z następującymi systemami operacyjnymi:

  • Microsoft Windows 8 i 8.1 x86 i x64 (wszystkie wersje; RTM)

  • Microsoft Windows 7 (wszystkie wersje; RTM and SP1)

  • Windows Vista x86 i x64 (wszystkie wersje; RTM, SP1 i SP2)

  • Windows XP Professional x64 Edition (SP1, SP2)

  • Windows XP Professional (SP2, SP3)

  • Mac OS X 10.6 to v. 10.8

  • Linux

  • Unix

Mapa

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

captcha